Nasi Ludzie

Ewa Wernerowicz
Prezes Zarządu

Możemy pochwalić się nagrodami, którymi zostaliśmy uhonorowani.
Docenił nas nie tylko rynek, ale co dla nas najcenniejsze – docenili nas Klienci.
. Karierę zawodową rozpoczęła, jako specjalista ds. windykacji, a następnie trener w Banku Handlowym. Kilkukrotnie brała udział w tworzeniu nowych instytucji finansowych na polskim rynku. Wśród nich, obok Vivus.pl, jest także Polbank EFG oraz Citifinancial. Zasiada w zarządzie Global Collection Management – spółki zajmującej się zarządzaniem należnościami sektora e-commerce. To dzięki jej wysiłkom departament Customer Care Vivusa dwukrotnie został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi Klienta. Jest absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni. Interesuje się nowoczesnymi technologiami wspierającymi branżę FinTech.

Ewelina Makowska
Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance

Jako Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance odpowiada za kompleksową obsługę prawną Spółki. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera Spółkę Vivus Finance od 2013 roku. Ewelina Makowska jest radcą prawnym z ponad 7-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym podmiotów rynku finansowego. W dotychczasowej karierze zawodowej pracowała w międzynarodowych firmach prawniczych, a także w renomowanych polskich kancelariach prawnych. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała uprawnienia Radcy Prawnego i została wpisana na listę Radców Prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i handlowym, a także w prawie finansowym ze szczególnym uwzględnieniem rynku instytucji finansowych.

Anna Panek
Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Administracji

Posiada dwunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, które zdobywała pracując na stanowiskach managerskich w korporacjach z branży bankowej, FMCG i farmaceutycznej. Do jej głównych obszarów zainteresowań zawodowych należą rozwijanie talentów w organizacji, planowanie sukcesji oraz coaching. Z Vivusem związana od 2015 roku. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Kadrami na Uniwersytecie Jagiellońskim i doktorantką w Akademii Leona Koźmińskiego.

Marek Kujawa
Dyrektor Departamentu Ryzyka i Informacji Zarządczej

Jest absolwentem kierunku Matematyka na Politechnice Warszawskiej ze specjalizacją w matematyce finansowej i aktuarialnej. W czasie swojej kariery ukończył wiele szkoleń kierunkowych, dodatkowo podnoszących jego kwalifikacje. Od blisko ośmiu lat pełni funkcje managerskie w obszarze ryzyka w największych polskich instytucji finansowych. Do Vivus Finance dołączył w 2015 r. wspomagając firmę swoim doświadczeniem oraz zaangażowaniem. Wcześniej związany z BGŻ i Kredyt Bankiem, gdzie zdobył szerokie doświadczenie z zakresu ryzyka kredytowego odpowiadając m.in. rozwój polityki kredytowej w obszarze detalicznym, jak również zarządzał wieloma projektami z nim związanymi.

Piotr Białkowski
Dyrektor Sprzedaży

W trakcie swojej kariery odpowiadał zarówno za budowę zespołów sprzedażowych, jak i tworzenie oraz zarządzanie całymi bankowymi sieciami sprzedaży. Dla różnych pracodawców otworzył ponad 200 stacjonarnych placówek finansowych i zarządzał zespołami liczącymi tysiące pracowników. Związany wcześniej z City Handlowym, Aspiro i Polbankiem. O jego skuteczności i doświadczeniu najlepiej świadczy wzrost wyników sprzedaży w firmach, z którymi współpracował. W Vivusie od 2015 roku – zdążył już nawiązać strategiczną współpracę z firmą RUCH S.A. i zwiększyć sprzedaż w alternatywnych kanałach sprzedaży.