Nasi Ludzie

Ewa Wernerowicz
Prezes Zarządu

Możemy pochwalić się nagrodami, którymi zostaliśmy uhonorowani.
Docenił nas nie tylko rynek, ale co dla nas najcenniejsze – docenili nas Klienci.
. Karierę zawodową rozpoczęła, jako specjalista ds. windykacji, a następnie trener w Banku Handlowym. Kilkukrotnie brała udział w tworzeniu nowych instytucji finansowych na polskim rynku. Wśród nich, obok Vivus.pl, jest także Polbank EFG oraz Citifinancial. Zasiada w zarządzie Global Collection Management – spółki zajmującej się zarządzaniem należnościami sektora e-commerce. To dzięki jej wysiłkom departament Customer Care Vivusa dwukrotnie został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi Klienta. Jest absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni. Interesuje się nowoczesnymi technologiami wspierającymi branżę FinTech.

Ewelina Makowska
Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance

Jako Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance odpowiada za kompleksową obsługę prawną Spółki. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera Spółkę Vivus Finance od 2013 roku. Ewelina Makowska jest radcą prawnym z ponad 7-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym podmiotów rynku finansowego. W dotychczasowej karierze zawodowej pracowała w międzynarodowych firmach prawniczych, a także w renomowanych polskich kancelariach prawnych. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała uprawnienia Radcy Prawnego i została wpisana na listę Radców Prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i handlowym, a także w prawie finansowym ze szczególnym uwzględnieniem rynku instytucji finansowych.

Anna Panek
Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Administracji

Posiada dwunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, które zdobywała pracując na stanowiskach managerskich w korporacjach z branży bankowej, FMCG i farmaceutycznej. Do jej głównych obszarów zainteresowań zawodowych należą rozwijanie talentów w organizacji, planowanie sukcesji oraz coaching. Z Vivusem związana od 2015 roku. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Kadrami na Uniwersytecie Jagiellońskim i doktorantką w Akademii Leona Koźmińskiego.

Piotr Mazan
Dyrektor Departamentu Marketingu

W ramach pełnionej funkcji odpowiada za marketing i sprzedaż a także za rozwój nowych produktów, kanałów sprzedaży i wsparcie analityczne. Dołączył do Vivus w 2017 roku po 15 latach spędzonych w sektorze bankowym. W CitiBanku i Deutsche Banku kierował jednostkami analitycznymi, odpowiadał za strategie oraz procesy i budowanie relacji z klientami detalicznymi. Jest absolwentem kierunku informatyka na wydziale FTiMS-MiNI Politechniki Warszawskiej.

Robert Szcześniewski
Dyrektor Departamentu Ryzka i Informacji Zarządczej

Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie oraz MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Z rynkiem finansowym związany od 2007 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem kredytowym zdobyte w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego oraz Idea Bank. W Vivusie odpowiada za utrzymanie odpowiedniej jakości portfela kredytowego oraz rozwój metod zarządzania ryzykiem kredytowym, w tym zapobiegania wyłudzeniom.
W wolnym czasie lubi uprawiać sport oraz grać w gry logiczne. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w kick-boxingu, a także członkiem MENSA Polska.